Pravidla PJWT

Pravidla Pražské Junior Wilson Tour

Pražská Junior Wilson Tour je sérií 4 turnajů a jednoho MASTERS pro nejlepší z prvních třech turnajů ve všech mládežnických kategoriích. Tuto túru pořádá společnost ENVIBAL ve spolupráci se svými partnery, zejména Pražským tenisovým svazem a společností WILSON. Turnaje jsou oficiálními turnaji ČTS a hraje se podle pravidel ČTS na dva vítězné sety.

V termínu čtvrtého turnaje proběhne MASTERS pro osm nejlepších z předcházejících turnajů série (v případě rovnosti bodů rozhoduje celostátní žebříček ČTS). MASTERS je speciální turnaj o hodnotné ceny zajištěné ve spolupráci s partnerem série společností WILSON.  Vedle MASTERS proběhne ve stejném tenisovém areálu turnaj stejné věkové kategorie s tím, že účastníci MASTERS se mohou účastnit čtyřhry v rámci tohoto turnaje.

Kvalifikace pro MASTERS

Pro účast v MASTERS jsou rozhodující body z předchozích tří turnajů série. Tyto body jsou ve všech třech turnajích stejné a jsou odlišné od bonusových bodů přidělovaných v rámci turnaje pro žebříček ČTS.

Bodové ohodnocení je následující:

 

Turnaj

Body

Vítěz

1000

Finalista

600

Semifinalista

360

Čtvrtfinalista

180

Pozn. Jde o stejný systém jako je u ATP MASTERS SERIES


Pravidla MASTERS

Účastníci MASTERS jsou rozděleni do 2 skupiny po čtyřech dle součtu počtu bodů získaných na túře.

Skupina A : první, čtvrtý, pátý, osmý 

Skupina B : druhý, třetí, šestý, sedmý.

V případě rovnosti bodů rozhoduje celostátní žebříček ČTS.

Uzávěrka MASTERS je 48 hod. před turnajem a v případě neúčasti hráče, který se kvalifikoval, nastupuje nejlepší náhradník (dle bodů této túry).

Ve skupině hraje každý 3 zápasy (každý s každým). Pořadí ve skupině je dle počtu vítězství, v případě rovnosti rozhoduje vzájemný zápas a dále rozdíl vyhraných a prohraných setů. V případě i této rovnosti rozhoduje los.

Vítěz skupiny hraje o první místo s vítězem druhé skupiny, druhý s druhým, třetí se třetím a čtvrtý se čtvrtým o konečné umístění (1 až 8). První den se hrají dva zápasy ve skupině, druhý den poslední zápas ve skupině a zápas o konečné umístění. 

Za účast v MASTERS budou přiděleny body do žebříčku ČTS (jde o oficiální turnaj ČTS).

Pozn. 1 Kdo skrečuje zápas (s výjimkou zdravotních problémů) nemá nárok na ceny.

Pozn. 2 Vzhledem k tomu, že souběžně bude hrán "normální turnaj", bude se hrát MASTERS na dvou kurtech dle pořadí rozepsaného na kurty dopředu (pokud pořadatel nerozhodne jinak).

Pozn. 2 Vedle hodnotných cen se hraje o putovní pohár a jména vítězů budou uvedena na poháru)

PJWT 2015

PJWT 2014

Pjwt_kvitova_17_7_2014_5


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.