Tenis Kemp Estepona

Dětský tenisový kemp v Esteponě (Španělsko

  

Sportovní klub  Hajnovka ve spolupráci s Tenisovým resortem Club de tenis y padel Estepona (http://www.tenisestepona.com) vás zve na tenisový kemp pro děti od 6 do 14 let (rozdělení do skupin dle výkonnosti).

Tenisový klub Estepona disponuje 5 antukovými kurty, 6 kurty s tvrdým povrchem, 6 kurty na padel a multisportním hřištěm. Fotky na internetu a také v galerii https://we.tl/qVtLyGaWBe.

Zázemí klubu vedle klubovny a šaten je rovněž malá posilovna a místnost na kulečník a šipky. V klubové restauraci je možné dostat snídani, oběd, večeři i tapas v průběhu dne. Wifi je volně dostupné, stejně jako možnost vyřídit základní kancelářskou agendu (kopírování, scan, posílání dokumentů aj.).

V rámci klubu je zavedena tenisová akademie (https://www.facebook.com/tenisypadelestepona/), kde zkušení trenéři trénují jak mládež, tak výkonnostní i amatérské tenisty. Klub pořádá seniorské ITF turnaje a pořádá sportovní i společenské akce.

Klub se nachází v Esteponě (4 km od moře v údolí, které je kryté před větrem) 1 hod od letiště Malaga.

 

Účast na kempu zahrnuje:

-        Odlet a přílet (Ruzyně – Malaga)

-        Ubytování se snídaní

-        Ranní společná rozcvička

-        Dopolední hraní 2 hod.

-        Společný volný program v areálu klubu

-        Oběd

-        Odpolední hraní 2 hod.

-        Dobrovolný běh/odpolední volno (pod dozorem)

-        Večeře

  • Fakultativní výlet (záleží na domluvě, není v ceně)

Program zajišťují a organizují trenéři po celý den (změny pouze po domluvě s trenéry)

Ubytování možné v hotelech a apartmánech, kde má klub speciální ceny

Doprovod má ceny letenek a ubytování v rámci podmínek pro klub (zvýhodněné), hraní je rovněž možné, včetně hraní s trenéry. Míče, koše, tréninkové pomůcky jsou na místě, možnost využití i místních trenérů.

Pro účastníky kempu je využití padel kurtů včetně půjčení raket, využití multisportoviště a posilovny zdarma. Dále je možno půjčit koš míčů (10 EUR/den).

Půjčení auta je možno za speciální ceny u Fetajo Rent a Car, nebo individuálně.

 

 

 

 

Denní program:

  • 7:45 – Ranní rozcvička
  • 8:30 – Snídaně
  • 9:30 – Odjezd na tenis
  • 10:00 – 12:00 – 1.Fáze
  • 12:30 – Oběd na tenise
  • 14:30 – 16:30 – 2.fáze
  •  Stretching
  • 17:30 – Večeře na tenise
  • Volný program – Po domluvě hry, fotbal, padel…

Pro: Dvoufázové tréninky každý den + kondice

V ceně ubytování se snídaní, obědy a večeře na kurtech, letenky, transfery autem

 

Medium: Dvoufázové tréninky, 1 den výlet

V ceně ubytování se snídaní, obědy a večeře na kurtech(během hracích dnů), letenky, transfery autem

Andalusie popis

Stručně z historie

Již od pradávna byla Andalusie nejvíce úrodná část Pyrenejského poloostrova, která byla ve starověku osídlena Iberskými kmeny spolu s Féničany, kteří zde těžili zlato a stříbro. Poté se ve vládě nad touto částí Španělska vystřídali Vandalové, Vizigóti a Byzanté.  Roku 711 n.l. pak Andalusii získali Arabové, kteří zde vládli až do roku 1212, kdy byli poraženi v bitvě u Las Navas de Tolosa. Poté Andalusii získala Kastiliie, což vedlo k vyhnání maurského, později i židovského obyvatelstva a následnému úpadku oblasti, jejíž nový rozvoj nastal až v 19. st. Po pádu režimu generála Franca v 70-tých letech 20. století pak Andalusie získala rozsáhlou autonomii. Mimochodem jméno Andalusie pochází právě od Arabů, kteří oblast nazývali „Al Andalus“. Za jejich vlády vznikly dnes světoznámé skvosty maurské architektury jako palác Alhambra v Granadě či věž Girallda v Seville.

Jídlo a kultura v Andalusii

 

V Andalusii se již od historie mísí kuchyně více druhů – Římané přinesli olivy a víno, Arabové pro změnu koření, citrusy a mandle. V horských oblastech a vnitrozemí obecně můžete ochutnat výborné vepřové jehněčí i skopové. Rozhodně si  dejte sladkokyselé jehněčí s medem. Další specialitou je sušená šunka jamón serrano,krájená na velmi tenké plátky. Z polévek určitě vyzkoušejte studenou polévku Gazpacho, která je vařena z rajčat, česneku, papriky a olivového oleje. V pobřežních oblastech je samozřejmostí široká nabídka různých ryb a mořských plodů všeho druhu (např. pescaito frito). Celkově vzato, je andaluská kuchyně velmi rozmanitá a chutná. Co se kultury týče, tak určitě doporučuji pozorovat její úžasnou směs například v architektuře, kde se mísí maurská tvorba s klasickou evropskou. Svým způsobem kulturní rozmanitost kopíruje i přírodní podmínky – v Andalusii nalezneme úrodná údolí, písečné duny, mokřady i stovky kilometrů pláží i zasněžené vrcholky hor.

Pár tipů na výlet:

Mijas Pueblo

65 km od Estepona (45 min.)

Romantická vesnička v horách, krásné vyhlídky, flamengo, trhy, aréna pro koridu, která má neobvyklý tvar a vůbec nejstarší ve Španělsku (1785), kde je rovněž muzeum nejvýznamnějších toreadorů

restaurace s výhledem na moře „La Alcazaba de Mijas“ (ideální na západ slunce),

Gibraltar

48 Km od Estepona (44 min.)

Vedle opic láká Gibraltar také na unikátní polohu. Tento výběžek vykukující ze Španělska směrem do Afriky měl vždy velký význam pro strategické cíle různých armád. Ne nadarmo bývá označován za vstupní bránu do Středozemního moře. Dá se z něj totiž dobře kontrolovat, jaké lodi do těchto vod připlouvají, v nejširším místě má totiž jen 45 kilometrů.

Této výhody využívala v historii nejedna mocnost, po některých z nich zbyly zajímavé památky. Například Maurové tady vystavěli pevnost, která dodnes na Gibraltarské skále stojí. Místo pojmenovali Džebel al-Tárik (Tárikova hora) podle svého vojevůdce Tárika ibn Zijáda. Kromě Maurů o tento důležitý kousek půdy v dějinách sváděli boje maročtí Berbeři, barbarští Vandalové, Římané, holandsko–britské jednotky a samotní Britové, kterým oblast patří dodnes.

celodenní výlet, kontrola na hranicích, nejezdit o víkendech (na hranicích můžete pak čekat i několik hodin), po vjezdu na Gibraltar stačí jet směr „skála“ a dle ukazatelů pro turisty – zaplatíte okruh a uvidíte vše, co je nezbytné


Tarifa  

74 km od Estepona (1 hod.)

Nejjižnější místo Španělska, které dříve námořníci považovali za jeden z konců světa. Z památek můžeme jmenovat místní hrad Castillo de Guzman, kde se v minulosti odehrálo několik bitev křesťanů s muslimy. Město dělí od Afriky pouhých 14 km a střetávají se zde dvě obrovské vodní plochy – Atlantik a Středozemní moře. Okolní větrné pláže jsou rájem surfingu a kitesurfingu. Taktéž zde několik společností nabízí výlety na pozorování delfínů a velryb. Celkově v Tarifě vládne příjemná jižní atmosféra, což už samo o sobě může být důvodem, proč se zde aspoň krátce zastavit. Zajímavostí může být, že podle města Tarifa prý vzniklo slovo „tarif“, jelikož zdejší přístav byl první, který obchodním lodím začal účtovat poplatky za jeho používání.

Ronda

68 km od Estepona (1 hod.)

Nádherné andaluské město s působivou atmosférou nalepené jak vlaštovčí hnízdo nad sto metrů vysokou roklí El Tajo. Město se rozkládá na obou stranách rokle, které spojuje nádherný most Ponte Nuevo. K návštěvě doporučuji staré město s jeho úzkými a klikatými uličkami spojujícími různá malá náměstíčka. Město skýtá i několik paláců, z nichž nejhezčí představuje Palacio de Mondragón ze 14. století, v němž je dnes muzeum. Z dalších jmenujme například Palacio del Marqués či kolébku evropské hygieny - arabské lázně Baňos Arabés. Jižní část Rondy obepínají původní arabské hradby, ve kterých se zachovaly dvě brány do města – renesanční Puerta de Carlos a arabská Puerta de Almocabar. V novém městě, které se nachází za mostem, můžete pak navštívit arénu Plaza de Toros, kde se konají býčí zápasy.

Malaga

91 km od Estepona (1 hod.)

Toto letovisko, rodiště Pabla Picassa, a zároveň nejvýznamnější město na Costa del Sol se nachází v krásné zátoce a je jak městem zajímavých památek, tak městem dynamického života, muzeí, vynikajících restaurací a více než 300 slunečných dnů ročně. Město bylo zhruba do poloviny 15. století v rukou Maurů, což zanechalo nesmazatelnou stopu na zdejší architektuře. Z památek tak rozhodně stojí za návštěvu pevnost Alcazaba a Castillo Gibralfaro, které se tyčí nad městem a poskytuje nádherný výhled. Alcazaba má spoustu nádvoří a zahrad s kašnami, kde si můžete odpočinout. Po návratu z pevností si můžete ještě zajít omrknout Teatro Romano a katedrálu, a poté si udělat hezké odpoledne na známé pláži Malagueta. Večer můžete posedět v některé z mnoha restaurací či barů poblíž. K relaxaci se též nabízí několik parků a zahrad.

Jerez de la Frontera

140 km od Estepona (1:30 hod.)

Největší město v provinci Cádiz, jehož historické centrum bylo prohlášeno za kulturní památku, určitě si prohlédněte katedrálu. Jerez je známé hlavně díky chovu andaluských koní a sherry. Na městském okruhu se dříve dokonce jezdily závody Formule 1 a nyní pravidelně hostuje Moto GP. Na mezinárodní letiště Jerez (IATA: XRY) létá několik linek Ryanairu. Co se sherry týká, tak se jedná o víno, které se po procesu fermentace „posílí“ přidáním vinného destilátu a je skladováno v dubových sudech, které mu dodají jeho specifickou chuť. Rozhodně nemá nic společného z třešněmi, jak si zřejmě podle názvu, mnoho lidí myslí. Jerez je vlastně takovým hlavním městem sherry a jelikož by detailní informace o jeho výrobě a druzích vydaly na celý další článek, tak milovníkům vína rovnou doporučím návštěvu sklepů (bodegas), výrobce Gonzales Byass,  v centru Jerez.

 

Granada

210 km od Estepona (2:10 hod.)

Toto město mě ze všech navštívených zaujalo asi nejvíc. Ve městě ležícím pod Sierrou Nevadou v krajině plné olivovníků je velmi patrný střet západní a východní kultury, kterou přinesli Maurové. Asi nejzajímavějším místem Granadě (mimochodem název města je od granátového jablka, které je i jeho symbolem) je klenot maurské architektury – palác Alhambra. I když palác během staletí utrpěl různými pokusy o přestavby, žádný cestovatel by tuto součást světového dědictví UNESCO neměl vynechat. Palác je rozhlehlý komplex budov a zahrad ve kterém se prolíná několik architektonických směrů. Ať už nádherně vyzdobený Nasridský palác, krásné nádvoří lvů či příjemné zahrady Generalife, rozhodně tato stavba s překrásným výhledem do okolí stojí za návštěvu. Vstupenky do Alhambry doporučuji koupit, obzvláště v sezóně, dopředu on-line – počet návštěvníků za den je omezen. Vstupenky se dají koupit buď na dopolední návštěvu (8:30 – 14:00) nebo odpolední (14:00-20:00). Dále jsou k dispozici vstupenky na různé noční či tématické prohlídky. Základní vstupné pro dospělé činí 13 €. Přímo v Granadě pak rozhodně nevynechejte čtvrť Albayzín s krásným výhledem na celý palác Alhambra z vyhlídky San Nicolas. Albayzín navíc večer ožívá muzikou a tancem flamenca různých pouličních umělců.

Cádiz 

150 km od Estepona (1:40 hod.)

V tomto městě, jehož osídlení je datováno již zhruba 12 stol. před n.l. a je vlastně asi nejstarší v Evropě, jsem strávil velmi příjemné dopoledne. A jelikož historické centrum města leží na úzkém poloostrově, máme všechny historické památky vlastně na jednom místě. Velmi známá je barokní katedrála a kostel svatého Antonína. Na město můžete pohlédnout z věže Torre Tavira (vstup 6 €; otevřeno  10-20 hod.).  Z pláží jmenujme známou Playa de la Caleta.

Tenis Kemp Estepona 2019


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie